GDZIEKOLWIEK JESTEŚ, BĄDŹ. SPOŁECZNY WYMIAR UWAŻNOŚCI.

INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA MINDFULNESS

13 stycznia 2019

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku

O KONFERENCJI

Na ostatnie trzy dekady przypada narastające zainteresowanie społeczności międzynarodowej (w tym naukowców i klinicystów) uważnością oraz zastosowaniami interwencji na niej opartych w dziedzinie zdrowia, zwłaszcza psychicznego. W ostatniej dekadzie to zainteresowanie i aplikacje uważności zaczęły się dynamicznie rozprzestrzeniać również na inne obszary życia społecznego, m in edukację, prawo, środowisko pracy i poprawę relacji międzyludzkich.

Jest w tym w pewnym sensie powrót do kontemplatywnych korzeni. Uważność była bowiem opisywana i praktykowana w różnych kulturach, zwłaszcza na dalekim wschodzie od tysięcy lat wraz z innymi pokrewnymi jakościami takimi jak współczucie i równowaga emocjonalna, a ich praktykowanie miało prowadzić nie tylko do przemiany (wyzwolenia, zdrowienia) na poziomie indywidualnym ale i społecznym.

Celem konferencji na którą chcieliśmy Państwa zaprosić, jest właśnie przybliżenie tego społecznego wymiaru uważności oraz zjawisk i interwencji z nią związanych, a także wspólna refleksja nad tym, czy i w jaki sposób możemy pogłębiać jej transformujący potencjał u nas w Polsce.

W tym kontekście wybór miejsca konferencji nie jest przypadkowy. Zależało nam bowiem na tym, aby odbyła się ona w Europejskim Centrum Solidarności, czyli miejscu które symbolizuje i obrazuje wartości etyczne i postępowanie leżące u źródeł tego niezwykłego ruchu społecznego w Polsce.

Te uniwersalne wartości etyczne i postępowanie są zarazem fundamentem praktyki uważności nawiązującego do jej kontemplatywnych korzeni i rozumianej w sposób pogłębiony w stosunku do dość uproszczonego i spopularyzowanego w mediach zjawiska określanego czasem jako Mc Mindfulness.

Wierzymy, że praktyka uważności ma potencjał zmiany; zmiany ku dobru wszystkich istot i mamy nadzieję, ze ta konferencja przyniesie nam wszystkim dobre owoce.

W imieniu organizatorów konferencji oraz Fundacji Rozwoju Mindfulness,

Paweł Holas

DO KOGO SKIEROWANA JEST KONFERENCJA:

Konferencja skierowana jest do wszystkich osób, którym bliskie są nasze cele i wartości, zwłaszcza adresowana jest do nauczycieli, pedagogów, pracowników służby zdrowia, psychologów, przedsiębiorców i innych grup zawodowych zainteresowanych poprawą zdrowia, jakości życia i wzrostem świadomości poprzez praktykowanie uważności i współczucia.

Konferencja będzie zwieńczeniem Ogólnopolskich Dni Uważności, które odbędą się w dniach 7 -12 stycznia 2019 r. w wielu ośrodkach uważności w całej Polsce. W tych dniach będzie można uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, wykładach i konsultacjach informujących i propagujących uważność oraz rozwijanie życzliwości i współczucia w naszym codziennym życiu.

Konferencja zbiega się z terminem rozpoczęciem polskiej edycji Szkolenia Nauczycielskiego w Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT) prowadzonego we współpracy razem z Oksfordzkim Centrum Uważności.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na naszym Facebooku.

> Więcej informacji o konferencji

PRELEGENCI

Naszym gościem specjalnym będzie prof. Mark Williams - światowej sławy badacz i praktyk uważności, profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, współtwórca Terapii Poznawczej Opartej Na Uważności MBCT, metody pozwalającej skutecznie radzić sobie m.in. z depresją, lękami, bezsennością, założyciel i wieloletni dyrektor Oxford Mindfulness Centre, autor wielu bestsellerowych książek popularyzujących uważność.

Poza tym na konferencji wystąpią m.in.:

• Anna Gubernat
  • Anna Zubrzycki
  • Bogdan Białek
  • Cezary Skura
  • dr Christina Surawy
  • Ewa Kaian Kochanowska
  • Ewa Orłowska
  • Ewelina Tur
  • Jarosław Chybicki
  • Jola Berezowska
  • Julia Wahl
  • Katarzyna Przyłuska
  • Małgorzata Jasnoch
  • Monika Witkowska
  • dr hab. Paweł Holas
  • ks. dr Stanisław Radoń
  • Tomasz Szczygielski
  • Tomasz Kryszczyński
  • Zuzanna Ziomecka
  • dr Marta Znaniecka

> Więcej informacji o prelegentach i programie

PATRONAT KONFERENCJI

PARTNERZY KONFERENCJI

KOMITET ORGANIZACYJNY

• Lucyna Lau – koordynacja – lucynalau@gmail.com
  • Ewa Kaian Kochanowska – ewa@klinikastresu.com.pl
  • Ewelina Tur – biuro@fundacja-minfulness.org
  • Monika Szczerbińska-Inglot – biuro@fundacja-minfulness.org
  • Małgorzata Jasnoch – malgorzata.jasnoch@tealglobal.com
  • Małgorzata Krzepa – mkrzepa@gmail.com
  • Marzena Szuca – midinetka@gmail.com

ZGŁOSZENIE POSTERÓW

Poster powinien mieć maksymalne wymiary 594 x 841 mm oraz powinien zostać przygotowany w orientacji pionowej.
Organizatorzy konferencji proponują następujące części składowe posteru: tytuł posteru, autor (autorzy) wraz z afiliacją, streszczenie, wprowadzenie teoretyczne, metodologia badań, wyniki badań, wnioski, podsumowanie, bibliografia.

Zgłoszenie posteru jest bezpłatne, należy tylko wnieść opłatę konferencyjną.

Zgłoszenie należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: biuro@fundacja-mindfulness.org

Przyjmujemy zgłoszenia posterów do dnia 30 grudnia 2018 r.

ZOSTAŃ MECENASEM UWAŻNOŚCI I WESPRZYJ FINANSOWO NASZĄ KONFERENCJĘ!

Tytuł Mecenasa Uważnego Życia
Wpłata sugerowana: 5000 zł netto.
Co zyskujesz?

• 5 zaproszeń na Konferencję dla reprezentantów Twojej organizacji
  • logo w materiałach konferencyjnych i na stronie www wydarzenia
  • publikacja postu o udzielonym wsparciu w mediach społecznościowych FB
  • możliwość postawienia 1 roll-upa w trakcie Konferencji
  • 10% zniżki na wybrany 1-dniowy warsztat redukcji stresu organizowany przez Fundację Rozwoju Mindfulness
  • możliwość przekazania materiałów promocyjnych dla uczestników Konferencji

Tytuł Mecenasa Konferencji
Wpłata sugerowana: 3000 zł netto.

Co zyskujesz?

• 3 zaproszenia na Konferencję dla reprezentantów Twojej organizacji
  • logo w materiałach konferencyjnych i na stronie www wydarzenia
  • publikacja 1 posta o udzielonym wsparciu w mediach społecznościowych FB